Aktualności

Kiedy wymienić opony na letnie?

Za oknem świeci słońce, wszędzie kwitną kwiaty, dziewczyny zakładają coraz krótsze sukienki a Twój samochód wciąż toczy się na zimowych oponach?! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, a przy okazji stan portfela i jak najszybciej wymień opony na letnie.

Część użytkowników pojazdów zapewne zastanawia się, dlaczego trzeba wymieniać opony z zimowych na letnie. Czy to tylko „sztuczka” producentów, mająca na celu wyciągnięcie kolejnych pieniędzy z kieszeni kierowców? Otóż nie!

Do produkcji opon zimowych używa się miękkiej mieszanki gumy, dodatkowo ich bieżnik zaprojektowany jest przede wszystkim z myślą o zaśnieżonej czy zabłoconej nawierzchni drogi. Takie założenia konstrukcyjne powodują, że w dodatnich temperaturach (zazwyczaj próg to + 7 st. C) opona zimowa zwyczajnie się nie sprawdza! Znacząco wydłużona droga hamowania, większa podatność na uszkodzenia mechaniczne w kontakcie z uszkodzoną nawierzchnią, punktowe uszkodzenia bieżnika przy hamowaniu awaryjnym na rozgrzanym asfalcie i przyspieszone zużycie w warunkach letnich – to główne czynniki, które czynią eksploatację opon zimowych w okresie letnim niebezpieczną i nieopłacalną.

Na koniec zostawiliśmy sobie koronny argument dla tych najbardziej nieprzekonanych – jazda na „zimówkach”, z uwagi na ich charakterystyczną rzeźbę bieżnika, oznacza większe opory toczenia, które skutkują zwiększonym zużyciem paliwa. Analizując wiarygodne raporty spalania użytkowników samochodów łatwo zauważyć, że jazda na zimowych oponach zazwyczaj skutkuje zużyciem paliwa o 5-10% wyższym niż w przypadku opon letnich. Jeśli przejeżdżamy samochodem „przeciętne” 15 000 kilometrów rocznie, a nasze auto to nowoczesny diesel, który w mieście spala 6,5 litra ON po 6,50 zł / litr na każde 100 km, jeżdżąc tylko na „zimówkach” rocznie z naszego portfela może „odpłynąć” nawet kilkaset złotych więcej! Taka kwota może czasem wystarczyć na zakup nowego kompletu opon letnich.

Aktualności i porady

Pokaż wszystkie
 • Aktualności

Zmień opony na wiosnę i odbierz lampkę Philips

Teraz kupując komplet opon marek BFGoodrich i ROADX wraz z montażem w jednym z warsztatów O.K. Serwis, otrzymujesz kompaktową, odporną na wstrząsy lampkę Philips LED Xperion 3000, wyposażoną w punktowe diody o optymalnej dla wzroku jasności.

 • Aktualności
 • Porady

Jak prawidłowo dobrać opony?

Niezależnie od tego, czy kupujemy opony nowe czy używane, przy zakupie ważnych jest kilka parametrów. Jednym z nich jest sezonowość, producenci oferują trzy podstawowe rodzaje ogumienia: letnie, zimowe i całoroczne.

 • Aktualności
 • Porady

Jak skutecznie dbać o klimatyzację?

Układ klimatyzacji w samochodzie stał się w ciągu kilkunastu ostatnich lat wyposażeniem, postrzeganym jako absolutnie niezbędne. Samochód posiadający to nieocenione udogodnienie, w letnie dni daje swojemu użytkownikowi ogromny komfort w czasie podróżowania. Jednak nieumiejętnie użytkowana i serwisowana klimatyzacja, potrafi często zrobić przysłowiowe „więcej szkody niż pożytku”, narażając przy okazji użytkownika na niemałe koszty.

 • Aktualności
 • Porady

Letnie opony wystąp!

Nie wszystkie opony nadają się do szybkiej jazdy na rozgrzanych nawierzchniach dróg. Dlatego jeżdżenie na nieodpowiednich oponach może doprowadzić do kolizji. Czy pozorna oszczędność czasu i pieniędzy warta jest ryzyka?

 • Aktualności
 • Porady

Czas na zimówki!

Czy brawura, zaniechanie i pozorne oszczędności – to dobra wymówka, gdy jest już za późno? Jazda zimą na letnich oponach może się skończyć utratą kontroli nad samochodem. Nie warto tak ryzykować! Dlatego już dziś umów się na wymianę ogumienia w swoim aucie.

 • Aktualności
 • Porady

Zimowa kontrola auta za 39,99 zł

Nie wszystkie opony nadają się do szybkiej jazdy na rozgrzanych nawierzchniach dróg. Dlatego jeżdżenie na nieodpowiednich oponach może doprowadzić do kolizji. Czy pozorna oszczędność czasu i pieniędzy warta jest ryzyka?

Nowa usługa Doradcy Serwisowego

Pozwól nam znaleźć
odpowiedni serwis za Ciebie

Zadzwoń do nas! Nasz doradca serwisowy znajdzie dla Ciebie dogodny termin
w warsztacie. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

22 100 47 44

Doradca serwisowy

22 100 47 44

Zadzwoń do nas! Nasz doradca serwisowy znajdzie dla Ciebie dogodny termin w warsztacie. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.